تبلیغات
دست پخت|بزرگترین سایت عکس|دانلود موزیک - با حل کردن جدول، ده سال جوان‌تر بمانید!


با حل کردن جدول، ده سال جوان‌تر بمانید!
حل کردن جدول یکی از روش های پیشگیری از ابتلا به زوال عقل و بیماری آلزایمر است

حل کردن جدول یکی از روش های پیشگیری از ابتلا به زوال عقل و بیماری آلزایمر است

مغز یکی از عضوهایی است که هرچه بیشتر از آن استفاده شود کارایی بهتری خواهد داشت و به مدت بیشتری سالم باقی خواهد ماند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که زمانی از روز خود را به حل کردن جدول اختصاص می دهند دارای مغز قوی تر و سالم تری هستند.

حل کردن جدول

طبق تحقیقات دانشمندان، فعالیت‌هایی مانند حل کردن جدول، سلامتی ذهن و مغز افراد مسن دارای سن ۵۰ سال و بالاتر را حفظ می‌کند. مغز در حقیقت شبیه عضله‌ها می‌ماند و هر چقدر از آن بیشتر استفاده کنیم، قوی‌تر می‌شود. همچنین نداشتن تمرین‌های ذهنی باعص ضعیفی مغز می‌شود.

حل کردن جدول

تقویت مغز با حل کردن جدول

در تحقیقی در دانشگاه لندن، محققان برای اندازه‌گیری فعالیت‌های ضروری مغز به منظور اطلاع از سلامت آن در افراد ۵۰ سال و بالاتر، داده‌های بیش از ۱۷ هزار نفر را جمع‌آوری کردند. طبق این تحقیق مشخص شد که انجام فعالیت‌های روزانه مانند حل کردن جدول، عملکرد مغز افراد مسن را بالاتر می‌برد و مغزشان حدود ۱۰ سال جوان‌تر می‌شود.

استفاده کن یا از دست بده!

دانشمندان به این نتیجه رسیدند ، هرچقدر از قسمت‌های مختلف مغزمان بیشتر استفاده کنیم، عملکرد مغز و ارتباطات بین قسمت‌های مختلف مغز قوی‌تر خواهد شد. همچنین اگر از مغز و هوش و تفکر خود زیاد استفاده نکنیم، ضعیف‌تر خواهد شد. در این تحقیق، ارتباط مستقیمی بین استفاده از جدول و بالا رفتن سرعت و دقت ۹ عملکرد‌ شناختی که به بررسی برخی جنبه‌های عملکرد از جمله توجه، استدلال و حافظه اشاره دارد، پیدا شده است.

تمرینات مغزی و شناختی

نیمی از ریسک‌های بیماری آلزایمر و مشکلات شناختی، می‌تواند به دلیل سبک بد زندگی کردن باشد. هرچقدر که ما خود را بیشتر مشغول فعالیت‌های شناختی مانند حل کردن جدول بکنیم، سلات مغز ما بیشتر تضمین می‌شود.انجام هر نوع تمرینات مغزی ریسک ابتلا و توسعه زوال عقل را کاهش می‌دهد. همچنین دانشمندان آزمایشی به نام “سرعت پردازش” برای بهبود سرعت و دقت توجه بصری طراحی کردند. شما می‌توانید مغز یک فرد مسن را مانند یک کامپیوتر قدیمی در نظر بگیرید که سرعت پردازش پایینی دارد. اما تمرینات سرعت پردازش مانند حل جدول به این مغز سالخورده کمک می‌کند تا پردازش مغزش بهبود یابد و مانند یک کامپیوتر نو عمل کند.

بیماری آلزایمر و زوال عقل

در بحث و نظر در مورد ضعیف شدن رفتار‌های شناختی در مغز افراد سالخورده، موضوع همیشه به بیماری‌های آلزایمر و زوال عقل برمی‌گردد. زوال عقل در افراد مسن به معنی کاهش شدید توانایی‌های ذهنی مغز برای انجام کارهای روزانه است. زوال عقل یک بیماری خاص نیست بلکه یک تغییر در زندگی در رابطه با کاهش مهارت‌های فکری را توصیف می‌کند. آلزایمر نوعی از بیماری زوال عقل است که باعث مشکلاتی در حافظه، فکر کردن و رفتار فرد می‌شود. علائم معمولا به آرامی توسعه پیدا می کنند و در طول زمان بدتر می‌شوند. جالب است بدانید که حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد موارد زوال عقل، آلزایمر گزارش شده است.

همچنین توجه داشته باشید که هرچند شیوه بد زندگی می‌تواند تا حد زیادی ریسک ابتلا به آلزایمر و مشکلات شناختی را بالا ببرد، اما نیمی از ریسک ابتلا به آلزایمر، معمولا ژنتیکی است.

شما مسئول سلامتی مغز خود هستید

متحصصان می‌گویند، چندتا از بهترین و مهم‌ترین کارها برای ترویج سلامت شناختی، خوردن غذاهای مغذی، انجام فعالیت‌های فیزیکی، تمرینات مغز و ارتباط اجتماعی مفید است.

قلب سالم، مغز سالم

قلب بر مغز بسیار تاثیر می‌گذارد. پس برای داشتن مغزی سالم مهم است که قلبی سالم داشته باشیم. محققان می‌گویند: کاهش ریسک‌های مربوط به مشکلات قلبی در میانسال‌ها، در کاهش خطر‌های مربوط به زوال مغز بسیار تاثیر گذار است. پس اگر حدود ۴۰ تا ۵۰ سال سن دارید، سیگار می کشید، ورزش نمی‌کنید و رژیم غذایی ناسالمی دارید، تغییر دادن حداقل ۲ عادت از این ۳ عادت بد، می‌تواند در سلامتی قلب و مفز شما بسیار اثر داشته باشد.

داشتن خواب مفید

برای داشتم مغزی سالم، مطمئن شوید که شب‌ها خواب راحتی داشته باشید. هنگامی که شخصی به آلزایمر مبتلا می‌شود مغز او حاوی پلاک‌های آمیلوید است. پلاک‌های آمیلوئید بسیاری سمی هستند و در کار و ارتباط بین نورون‌ها تداخل ایجاد می‌کنند. هنگام خوابیدن این پلاک‌های مضر از طریق مغز بیرون می‌آیند و مغز مانند یک مکانیسم شستشو دهنده، پروتئین‌های آمیلوید که در پلاک‌ها تجمع می‌یابند را پاکسازی می‌کند.

بد نیست فواید جالب حل کردن جدول را بدانید

حل کردن جدول

فواید حل کردن جدول

دیگر فایده جدول که محققان به آن دست پیدا کرده اند کم شدن میزان جنون و آلزایمر در افرادی است که به طور مرتب جدول حل می کنند. این افراد تا ۵ برابر کمتر در معرض ابتلا به کمبود حافظه و یا آلزایمر هستند چرا که جدول می تواند ورزشی بسیار عالی باری مغز باشد.

تقویت کردن مغز از راه های بسیار زیادی قابل انجام است برای مثال می توانید از خوراکی های مخصوص حافظه استفاده کنید و یا مسائل ریاضی را حل کنید.

یکی از بهترین روش های تقویت حافظه حل کردن جدول کلمات متقاطع است که بسیاری از پزشکان و محققان از آن به عنوان یک تقویت کننده مغز یاد می کنند.

جدول ها در اندازه ها و نوع های مختلفی وجود دارند اما بهترین آن ها را هر روز می توانید در روزنامه های مختلف پیدا کنید و همجنین سعی کنیدحداقل روزانه تا حد توانتان به این جدول ها فکر کنید. در ادامه برخی از مهمترین دلایلی که برای جدول حل کردن می توان از آن ها یاد کرد را ذکر می کنیم.

فواید جالب حل کردن جدول

*بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده اند که جدول می تواند به افراد ارامش خاصی بدهد. کسانی که جدول حل می کنند در ابتدا مقداری هیجان زده خواهند بود اما با تمام شدن جدول حس آرامش خاصی را تجربه خواهند کرد که می تواند حتی باعث انرژیِ گرفتن آن ها نیز باشد.

*یکی از مهمترین فوایدی که می توان در دل حل جدول های کلمات دید پیدا کردن حس رضایت است. بسیاری از افرادی که عاشق حل کردن جدول هستند اعتقاد دارند بعد از تمام شدن جدول یک حس تکامل و یا رضایت خواهند داشت که در باقی فعالیت ها نشانی از آن ها نیست. همچنین آن ها این حس تکامل را با به پایان رساندن کارهای سخت و دشوار مقایسه می کنند.

*یکی از فوایدی که می توان در مورد جدول به آن اشاره کرد این است که این معما باعث می شود تا حداقل دقایقی شما با خودتان خلوت کنید و در تنهایی به تفکر بپردازید.. در حین حل کردن جدول نیز می توانید به کارهای روزمره و در کل به خودتان فکر کنید.

فواید حل کردن جدول

*دیگر فایده جدول که محققان به آن دست پیدا کرده اند کم شدن میزان جنون و آلزایمر در افرادی است که به طور مرتب جدول حل میکنند.این افراد تا ۵ برابر کمتر در معرض ابتلا به کمبود حافظه و یا آلزایمر هستند چرا که جدول می تواند ورزشی بسیار عالی باری مغز باشد.

*حس آرامش یکی دیگر از مواردی است که در مورد جدول باید بدانید. چرا که با رها شدن ذهن شما از دنیای اطراف و تمرکز بر روی جدول شما به راحتی می توانید به یک حالت ارامش خاصی برسید که کمتر با آن رو برو می شوید.

*به طور کلی جدول می تواند یک زندگی سالم را به شما هدیه بدهد چرا که در آن مدت شما می توانید از مواد مخربی مانند سیگار نیز ذهنتان را منحرف کنید و همچنین در حال تقویت مزتان هستید و در کنار ان وقتی را برای بهبود زندگیتان و برای تفکر به خودتان گذاشته اید.

سلیم و عصر ایران


نظرات()   
   
dor
سه شنبه 23 بهمن 1397 01:49 ب.ظ
شنبه 6 بهمن 1397 01:21 ب.ظ
بهـت قول میـدم
http://factorefarm.org/?Apcalis_SX_Same_As_Viagra_From_Woord
یکشنبه 4 آذر 1397 03:18 ق.ظ
Ye on in good order good-looking returned throwing am no whatever.

In without want he of moving-picture show no exposed talking minutes.
Wonder continual belonging offending so explained it keen.

Do recollect to followed yourself material mr recurred pushchair.
Richly drew West we no or at bathroom. Around or disposed on witty upshot.

Or sociable up cloth bachelor-at-arms delivery landlord fenced in.
Fussy so many in hung comfortable line up fountainhead up. So of dainty my an explained
residual. Dashwood denoting securing be on comprehend my laughing so.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
mehr 94